Perematk

KAJAKIMATKAD MEREL » Perematk

Kajakiga Merele pakub lastega peredele turvalist kajakimatka Haapsalu tagalahel. Matk on sobilik igas vanuses lastega peredele. Meiega on matkadel käinud isegi sülelapsed.

Kajakimatk on huvitav ja teistmoodi kogemus aktiivseks vaba aja veetmiseks Haapsalu linnas. Vähem, kui tunni kaugusel on hoopis teistmoodi maailm. Vaikus, mereõhk, avarad vaated, sh ilusasd vaated Haapsalule, kohtumine erinevate lindudega nagu luiged, tiirud, kotkad, kullid jne. Hea õnne korral võib mitte ainult kuulda, kuidas kalad vastu kajakki kobistavad vaid neid ka meres oma silmaga näha.

Matk ei ole pikk. Matka jooksul läbitakse ca 9 kilomeetrit ja see võtab aega kuni kaks tundi. Väikeste laste puhul tulebarvestada sellega, et nad peavad suutma nii kaua ühe koha peal püsida. Võimalik on teha ka lühike jalasirutuse ja puhkepaus mõnel laiul. Sel juhul tuleb arvestada sellega, et jalad võivad saada märjaks.

Matk on turvaline. Enamuse ajast liigume kuni ühe meetri sügavuses vees. Lainetus on väike või puudub hoopis. Matkale minnes hindame me alati grupi füüsilisi võimeid ja ilmastikuolusid. Kõik matkajad on varustatud isiklike päästevahenditega, k.a väikelapsed. Enne matka õpetame me kõikidele mida teha, kuidas teha ja millal teha.

Matkale tuleb kaasa võtta veepudel ja soovitatav on tasku panna mõni komm või šokolaad. Kaasa tasub võtta kuivad riided ja kilekas. Ümberminemist pole karta, kuid aerutades kiputakse teineteist märjaks pritsima. Selga tasub panna midagi sünteetilist, mis väga vett ei ima. Hea on, kui kaasas on müts või päikseprillid. Jalga tasub panna tennised või muud õhukese tallaga vett mitte kartvad jalatsid. Lahtise kannaga või kontsaga jalanõud ning paksu tallaga matkasaapad ei ole sobilikud.

Matkamiseks kasutame kahekohalisi kajakke, ehk süstasid.  Matkal on grupiga kaasas alati vähemalt kaks matkajuhti.

Kui tuled meiega matkale on elamusterohke paaritunnine mõnus vaheldus igapäevasele maapinnal liikumisele tagatud. Hea tuju pealekauba.

Hinnad:

  •  kuni 6a – TASUTA
  • 7-14a – 16€
  • 15a ja vanemad – 22€

Minimaalne reisijate arv 2 inimest.

Minimaalne matka hind 38€

Alla 15 aastaseid lapsi saab matkale kaasa võtta iga täiskasvanu kohta ühe lapse + veel üks laps.

Matk toimub ainult ettetellimisel.